Poskytovaná péče

ZÁCHOVNÁ STOMATOLOGIE / PROTETIKA
BĚLENÍ ZUBŮ / ESTETICKÁ STOMATOLOGIE / ANESTEZIE / ENDODONCIE /  / RENTGENOVÉ SNÍMKY

Výkony hrazené ZP

Mezi výkony hrazené pojišťovnou patří preventivní prohlídky (2x ročně), aplikace základní anestezie (injekce k zajištění bezbolestnosti výkonu) a většina chirurgických výkonů, např. klasická extrakce zubu. Dále máte nárok, na pravidelné rentgenové snímky (OPG a BW). Díky rentgenovému snímku Váš lékař dokáže daleko přesněji určit Váš léčebný plán a zamezit včas případným zdravotním potížím spojeným s Vaší ústní dutinou. Naše zubní centrum disponuje velkým panoramatickým rentgenem.

Výkony nehrazené ZP

V naší praxi vám zajistíme kompletní ošetření – konzervační (výplně, ošetření kanálků, dostavby zubů), protetické (korunky, můstky i snímatelné náhrady) a chirurgické.

Ošetření kazů:

Bílá výplň – kompozitní
Kompozitní materiál je nejestetičtější výplní zubů. Lze ho použít k opravě předních i zadních zubů. Zhotovení výplně je ale technicky a časově náročné a o zuby s kompozitními výplněmi musí pacient následně dobře pečovat – tedy důkladně je čistit.

Bílá výplň – skloionomerní
Skloionomerní cement se vyznačuje některými výhodnými preventivními vlastnostmi, které využíváme zejména při ošetření dočasných zubů či stálých zubů u dětí. Má také uplatnění u krčkových kazů, hlubokých kazů a jako dlouhodobě provizorní výplň. V naší ordinaci používáme ve většině případů kvalitní kapslovaný materiál.
Estetika výplní je velmi dobrá, barva hezky splyne s okolní zubní tkání. Pro dětské pacienty máme i barevnou variantu tohoto materiálu.

Ošetření kořenových kanálků
Neboli endodontické ošetření je mechanicko-chemické vyčištění infikovaných kořenových kanálků a jejich následné zaplnění hermetickou výplní. Toto ošetření je velmi časově náročné, pro další osud poškozeného zubu je ale rozhodující.

Dostavby zubů
Po ošetření kanálků je zpravidla nutná dostavba zubu. Ke kotvení výplňového materiálu se používá čep, který se fixuje do kořenového kanálku. Alternativou u více destruovaných zubů je laboratorní kořenová nástavba.

Fazety
Jsou tenké kompozitní či keramické náhrady vhodné k estetické korekci předních zubů (tvar, postavení, barva).

Onleje a overleje
Jsou laboratorní výplně z kompozitu či keramiky, které perfektně doplňují ztracené zubní tkáně, zejména tam, kde chybí větší část zubu.

Korunky a můstky
Korunky a můstky patří mezi fixní protetické výrobky. Korunky zpevňují zeslabené zuby (např. po ošetření kořenových kanálků či rozsáhlých kazů). Vyrábějí se z různých materiálů v zubní laboratoři. V naší ordinaci nejčastěji zhotovujeme kovokeramické či celokeramické korunky. Můstky esteticky a funkčně nahrazují ztracené zuby.

Snímatelné náhrady
Snímatelné náhrady dělíme na částečné a celkové, podle toho, zda jsou v čelisti ještě přítomné nějaké zuby. Částečné snímatelné náhrady se ještě dělí podle provedení – od jednoduchých laciných po velmi sofistikované náhrady, které jsou nejen funkční, ale i estetické.

Dentální hygiena
Spočívá v odstranění zubního kamene, plaku a pigmentací, fluoridace. Toto ošetření provádí dentální hygienistka. Pomůžeme vám s nácvikem správné metody čistění zubů a s výběrem vhodných dentálních pomůcek, jakými jsou například mezizubní kartáčky nebo zubní nitě.